کنکور نوازندگی فلوت ۹۸

دیگران را به این خانه مهمان کنید

166 بازدید میانگین زمان مطالعه 3 دقیقه

انجمن فلوت ایران که کانون متمرکز بر فعالیت های تخصصی نوازندگی  فلوت در پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران است، پنجمین کنکور حرفه ای خود را از تاریخ 24 تا 31 فروردین 1398 در تالار آوینی پردیس هنرهای زیبا برگزار خواهد کرد. این مسابقه هر 4 سال توسط انجمن فلوت ایران برگزار می شود و هدف آن آشنا کردن نوازندگان ایرانی با استانداردهای حرفه ای نوازندگی فلوت کلاسیک و  استانداردهای حضور در کنکورهای بین المللی، و آشنایی با استانداردهای داوری در کنکورهای بین المللی است.

کنکور نوازندگی فلوت ۹۸ – انجمن فلوت ایران که کانون متمرکز بر فعالیت های تخصصی نوازندگی فلوت در پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران است، پنجمین کنکور حرفه ای خود را از تاریخ 24 تا 31 فروردین 1398 در تالار آوینی پردیس هنرهای زیبا برگزار خواهد کرد.

این مسابقه هر 4 سال توسط انجمن فلوت ایران برگزار می شود و هدف آن آشنا کردن نوازندگان ایرانی با استانداردهای حرفه ای نوازندگی فلوت کلاسیک و  استانداردهای حضور در کنکورهای بین المللی، و آشنایی با استانداردهای داوری در کنکورهای بین المللی است.

دبیر هنری این کنکور ، دکتر آذین موحد عضو هیئت علمی گروه موسیقی دانشگاه تهران و بنیانگذار انجمن فلوت ایران است و ریاست هیئت داوران را آقای کوشیار شاهرودی فلوتیست برجسته ی ایرانی و استاد فلوت در کنسرواتوار رؤان فرانسه بعهده دارد.

هنرمندان دیگری که در این مسابقه در هیئت داوران به قضاوت خواهند پرداخت آقایان محمد شله چی،  استاد پیانو در گروه موسیقی دانشگاه تهران و آقای آمین فیض آبادی آهنگساز ایرانی عضو آکادمی آهنگسازان برلین، که قطعه معاصر به سفارش انجمن فلوت ایران برای این کنکور را تصنیف کرده است میباشند.

این کنکور در سه رند برگزار خواهد شد و 18 شرکت کننده  که سن آنان تا زمان برگزاری کنکور بیش از 30 سال نخواهد بود در آن ثبت نام کرده اند.

3 شرکت کننده قبل از برگزاری کنکور انصراف دادند و  4 شرکت کننده از پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران، یک شرکت کننده ازدانشگاه  فرهنگ و هنر واحد 1، یک شرکت کننده  از هنرستان هنرهای زیبای اصفهان، یک نفر از دانشگاه خواجه نصیر طوسی،  یک نفر از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد،  یک نفر فارغ التحصیل هنرستان موسیقی دختران، 3 شرکت کننده از دبیرستان ها ی ایران، یک نفر از آموزشگاه نغمه ی گشایش، و یک نوازنده خارجی از دانشگاه کنبرای استرالیا و یک نوازنده خارجی از اکول نرمال موسیقی پاریس ثبت نام کرده اند.

این اولین باریست که کنکور نوازندگی در ایران میزبان رقابت کننده ی خارجی خواهد بود.

رند اول در تاریخ 24 فروردین 1398، ‌رند دوم در تاریخ 27 فروردین 1398 و رند سوم در تاریخ 31 فروردین 1398 از ساعت 11 تا 17 در تالار آوینی پردیس هنرهای زیبا برگزار خواهد شد.

کنکورهای انجمن فلوت ایران همانگونه که از مراحل شرکت و رپرتوار آن مشخص است برای نوازندگان جوانی برنامه ریزی میگردد که به  اصول نوازندگی حرفه ای چیره شده باشند و برای شناخت قابلیت های خود در ارتباط با کنترل اجرا، تفسیر موسیقی، مدیریت استفاده از تکنیک های متنوع، برخورد حرفه ای با نوازندگی و تنوع اجرای قطعات از کلیه دوره های موسیقی در مسابقات شرکت میکنند.

در پاسخ به چرایی حضور تعداد اندکی از نوازندگان فلوت در این کنکور، دبیر هنری انجمن فلوت ایران آذین موحد اظهار میدارد، ایجاد بسترهای مناسب برای تجربه استانداردهای بین المللی توسط فلوتیست های ایرانی از وظایف انجمن فلوت ایران است و این انجمن بدون در نطر گرفتن تعداد شرکت کنندگان وطیفه خود میداند که بسترهای نوازندگی حرفه ای و معیارهای آکادمیک را به آن دسته از نوازندگان ایرانی که تمایل به تجربه این استانداردها دارند فراهم کند.

همزمان با برگزاری این کنکور،  در ساعات خارج از اجرای مسابقه، انجمن فلوت ایران برگزاری مسترکلاس نوازندگی فلوت توسط کوشیار شاهرودی، کلینیک نوازندگی فلوت توسط آذین موحد، و کارگاه آشنایی با نوازندگی معاصر توسط کلاریز کشاورز کارشناس ارشد نوازندگی فلوت از دانشگاه میزوری آمریکا را برنامه ریزی کرده است. هنرجویان میتوانند برای ثبت نام در این کلاس ها در تاریخ های 24 و 25 فروردین 98 به گروه موسیقی پردیس هنرهای زیبا مراجعه نمایند.  تماشای مسابقه رایگان خواهد بود و علاقمندان میتوانند برای استماع رندهای مسابقه در روزهای ذکر شده به تالار آوینی در پردیس هنرهای زیبا مراجعه نمایند.

5
(1)

اگر از این مطلب خوشتان آمد ، میتوانید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

دیدگاهتان را بنویسید