آمین فیض آبادی

آمین فیض آبادی

بیوگرافی (کلیک کنید)

آهنگساز و نوازنده.
در سال ۱۳۶۲ در تهران متولد شد.
ابتدا موسیقی را با فرا گیری سه تار نزد استاد جلال ذوالفنون و مهرداد ترابی آغاز کرد. همزمان موسیقی کلاسیک و نوازندگی فلوت را با مجید سینکی، دکتر آذین موحد و کوشیار شاهرودی فرا گرفت.

در ادامه به تحصیل موسیقی کلاسیک- نوازندگی فلوت در دانشگاه هنر تهران پرداخت و بعد از آن برای ادامه تحصیل به آلمان مهاجرت کرد و در رشته آهنگسازی در دانشگاه فولکونگ اسن Folkwang University of Art با اساتیدی چون Prof. Günter Steinke و Prof. Dietrich Hane مشغول به تحصیل شد. در سال ۲۰۱۰بورسیه تحصیلی بنیاد فریدریش ایبرت را دریافت کرد.

او تحصیلات تکمیلی خود را در مقطع کارشناسی ارشد در رشته آهنگسازی با تمرکز بر پروژه های بینا رشته ‌ای و موسیقی- تئاتر در دانشگاه فولکونگ اسن و دانشگاه هنرهای برلین به پایان رساند.

همچنین در دوران تحصیلش در کلاس‌ها و دوره های آموزشی آهنگسازانی چون Elena Mendilza, Hector Para, Dania Ott, Brain fernyhough , Hans-Joachim Hespos شرکت کرد.
فیض آبادی تا کنون به همراه آثارش در بسیاری از جشنواره ها و نمایشگاه ها در آلمان، کانادا، ایالات متحده آمریکا، لهستان و هلند شرکت کرده است.

از جمله Fellow Travelers در نیویورک، جشنواره “VOICING RESISTANCE” در تئاتر ماکسیم گورکی برلین، nano # 2 فستیوال ، URBAN ACOUSTIC TRIBE 2016 در برلین (به عنوان مدیر هنری و آهنگساز)،  Musik der Zukunft با ارکستر سمفونیک بوخوم در اوبرهاوزن و جشنواره “NOW!” در فیلارمونی شهر اسن آلمان.
قطعه های او توسط آنسامبل ها و ارکسترهای مختلفی چون ارکستر سمفمونیک بوخوم، LUX: NM، United Ensemble Berlin، United Ensemble , Babylon Orchestra, Ensemble Musik Fabrik, Neophon Ensemble, Ensemble CRUSH ,Ensemble  Folkwang Modern اجرا می شود.
قطعه ارکستر او “TASNIF” به عنوان نماینده آلمان برای روز جهانی موسیقی معاصر 2016 / کره (ISCM – انجمن بین المللی موسیقی معاصر) انتخاب شد.
در سال 2012، “جایزه ویژه” جشنواره VISIONEN در هانوفر را برای موسیقی بصریش “telling a story ” دریافت کرد.

در سال 2018، موفق به دریافت بورسیه سنا برلین را در ضمینه موسیقی معاصر و هنرهای صوتی شد.
آخرین پروژه موسیقی‌ تئاتر او “Erzählungen aus der Lagune ” با همکاری دویچه اپرا برلین ، انسیتو گوته و سنای برلین ابتدا در سپتامبر 2018 در تئاتر مستقل تهران و سپس در ماه نوامبر همان سال در اپرای برلین Deutsche Oper Berlin به روی صحنه رفت.
او در حال حاضر مشغول به تدریس در دانشگاه فولکوانگ اسن آلمان میباشد.

قطعه پیش رو داستان فردی را بازگو میکند که پس از »شورشی« (درونی) به محلی به نام »هیچ« می رسید. او‌ سپس شروع به آواز خواندن می‌کند. جستجو بدنبال »نفس« ادامه پیدا میکند.

در آخرین پرده »پذیرش«، او آنچه‌ که رخ داده‌است را می پذیرد اما به آواز خواندن ادامه داده و هرگز تسلیم نمی‌شود…