فراخوان جشنواره موسیقی جوان

دیگران را به این خانه مهمان کنید

1,097 بازدید میانگین زمان مطالعه 3 دقیقه

سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با مشارکت گسترده استادان برجسته موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران با همکاری بنیاد رودکی، با حمایت دفتر موسیقی و معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزار خواهد شد.

فراخوان جشنواره موسیقی جوان

فراخوان جشنواره موسیقی جوان – این جشنواره دارای سه بخش اصلی است: موسیقی دستگاهی ایران، موسیقی کلاسیک و موسیقی نواحی ایران.

در بخش موسیقی دستگاهی ایران خوانندگان و نوازندگان سازهای تار، تنبک، دف، سنتور، سه تار، عود، قانون، کمانچه، نی؛ در بخش موسیقی کلاسیک نوازندگان سازهای ابوا، پیانو، ترومبون، ترومپت، فلوت ، کلارینت، کنترباس، گیتار کلاسیک، ویلن، ویلنسل، ویولا، هورن؛ و در بخش موسیقی نواحی ایران خوانندگان و نوازندگان سازهای زهی، بادی و کوبه ای مناطق مختلف کشور به رقابت خواهند پرداخت.

همچنین، در حوزه موسیقی دستگاهی، بخشی برای «حفظ کل ردیف موسیقی ایرانی و بخشی نیز با عنوان «بخش ویژه موسیقی دستگاهی: آفرینش در تکنوازی» در نظر گرفته شده است.

جشنواره در قالب سه گروه سنی «الف» ( 15تا 18سال: متولدین سالهای 1380تا  1383) ، «ب» (19تا 23سال: متولدین سالهای 1375تا 1379 ) و «ج» (24 تا 29سال: متولدین سالهای1369تا 1374) برگزار خواهد شد؛ متقاضیانی که سن آنها از 15 سال کمتر است نیز، در صورت آمادگی و تمایل، میتوانند آثار خود را برای بررسی در گروه «الف» ارسال کنند.

مشخص جشنواره در دو مرحله برگزار خواهد شد.در مرحله اول باید رپرتوار آماده شده برای هر بخش به صورت تصویری ضبط و در موعد مقرر (حدا کثر تا 31/3/1398 )به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.

پس از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی، توسط هیئت های داوری، از منتخبین برای شرکت در مرحله نهایی و اجرای صحنه ای در جشنواره (از اوایل مرداد تا اوایل شهریور 1398 ،در تهران) دعوت به عمل خواهد آمد. در بخش موسیقی دستگاهی، در مرحله نهایی، شرکت کنندگان علاوه بر رپرتوار مشخص شده به اجرای بداهه (بنا بر نظر هیئت داوران) نیز خواهند پرداخت.

در بخشهای موسیقی دستگاهی و نواحی حفظ بودن قطعات الزامی است. در بخش موسیقی کلاسیک، حفظ بودن قطعات برای نوازندگان سازهای پیانو و گیتار الزامی است و برای نوازندگان سایر سازها نیز اجرای کنسرتوها از حفظ دارای امتیاز محسوب خواهد شد. همچنین، در این بخش، در مرحله اول، برای قطعاتی که نیاز به همراهی پیانو دارد، تعیین نوازنده همراهی کننده بر عهده متقاضیان است .

شرایط شرکت کنندگان جشنواره موسیقی جوان

 شرایط سنی

 • گروه سنی «الف»: 15 تا 18 سال (متولدین سالهای 1380 تا 1383 )
 • گروه سنی «ب»: 19 تا 23 سال (متولدین سالهای 1375 تا 1379 )
 • گروه سنی «ج»: 24 تا 29 سال (متولدین سالهای 1369 تا 1374 )

تبصره: متقاضیانی که سن آنها از 15 سال کمتر است نیز، در صورت آمادگی و تمایل، میتوانند آثار خود را برای بررسی در گروه سنی «الف»، با اجرای موارد مندرج در فراخوان ذیل همین گروه سنی (الف)، ارسال کنند.

مدارک مورد نیاز

 • تکمیل فرم درخواست شرکت در سیزدهمین جشنواره موسیقی جوان
 • تصویر کارت ملی و تصویر صفحه اول شناسنامه
 • دو قطعه عکس رنگی 4×3 پشت نویسی شده و جدید
 • ضبط اجرا در قالب لوح فشرده تصویری (dvd,vcd) در سه نسخه، یا یک فلش مموری با کیفیت مطلوب و بدون افکت های صوتی و تزیینات استودیویی

توجه:در نمونه اثر ضبط شده و فایل ارسالی شرکت کنندگان مجاز به صحبت کردن نیستند. در صورت لزوم، هر گونه توضیح توسط داوطلبان باید صرفا به صورت مکتوب در فرم درخواست شرکت در جشنواره درج یا به آن ضمیمه شود.

تذکر مهم : داوطلبان محترم لازم است قطعات را صرفا برای ارسال به همین جشنواره اجرا و ضبط کنند و نمونه آثاری که از پیش ضبط و یا در قالب کنسرت اجرا شده باشد قابل بررسی نخواهد بود.

همچنین، مسئولیت کنترل صحت ضبط و قابل پخش بودن فایل ارسالی، در قالب فرمت های متعارف، با متقاضیان است و در صورت خوانده نشدن آثار ارسالی توسط دستگاه های معمول و رایانه، آثار مذکور مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

نکات :

 • مهلت پذیرش آثار در مرحله اول (به صورت حضوری یا از طریق پست) حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ است.
 • مرحله نهایی (اجرای صحنه ای) از اوایل مرداد تا اوایل شهریور 1398 در تهران برگزار خواهد شد. تاریخ دقیق و جداول تفکیکی برگزاری مرحله متعاقبا اعلام خواهد شد.
 • تکمیل و ارسال فرم درخواست تعهدی برای دبیرخانه در خصوص دعوت از متقاضی ایجاد نمیکند.
 • مدارک ارسالی در دبیرخانه جشنواره محفوظ است و مسترد نمیشود.
 • به مدارک ناقص ترتیب اثر داده نمیشود
 • متقاضیانی که مایل به شرکت در بیش از یک بخش هستند باید برای هر بخش مدارک و فرم درخواست جداگانه ای تکمیل و ارسال کنند.

نشانی دبیرخانه: انجمن موسیقی ایران، تهران، خیابان نجات اللهی، تقاطع طالقانی، کوچه زندی، پلاک 5 (کد پستی 1598616611) هرگونه اطلاع رسانی تکمیلی در خصوص جشنواره تنها از طریق پایگاههای رسمی جشنواره به نشانی www.nay.ir و www.javanmusicfestival.com اعلام خواهد شد و مسئولیت پیگیری اخبار و اطلاعات این پایگاه ها برعهده متقاضییان است.

دبیرخانه جشنواره با شماره تلفن 88906080 آماده پاسخگویی به سوالات متقاضییان شرکت در جشنواره است.

 

اعلام نتایج سیزدهمین جشنواره موسیقی جوان

5
(3)

اگر از این مطلب خوشتان آمد ، میتوانید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.