سومین جشنواره بین المللی بداهه نوازی

دیگران را به این خانه مهمان کنید

227 بازدید میانگین زمان مطالعه 2 دقیقه

سومین دوره جشنواره بین‌المللی بداهه‌نوازی این بار با محوریت تکنوازی سازهای بادی برگزار می‌شود. هنرمندانی برجسته از ایران، اتریش، آلمان، ایتالیا، نروژ، سوییس، سوئد، لهستان، هلند و فرانسه طی ۶ شب به هنرنمایی خواهند پرداخت ...

جشنواره بین المللی بداهه نوازی

سومین دوره جشنواره بین المللی بداهه نوازی این بار با محوریت تکنوازی سازهای بادی برگزار می‌شود.

هنرمندانی برجسته از ایران، اتریش، آلمان، ایتالیا، نروژ، سوییس، سوئد، لهستان، هلند و فرانسه طی ۶ شب به هنرنمایی خواهند پرداخت.

هر روز دو هنرمند به روی صحنه خواهند رفت و پیش از آن نیز یک استعداد جوان ایرانی به مدت ۱۰ دقیقه به اجرا خواهد پرداخت.

هنردوستان با تهیه هر بلیط، می‌توانند در کل اجراهای هر شب حضور داشته باشند.

جشنواره علاوه بر اجراها، بخش های متنوعی دیگری از جمله اکران فیلم های مستند، ملاقات با هنرمندان و کارگاه های آموزشی نیز دارد که علاقه‌مندان میتوانند برنامه آن و نحوه حضور را در صفحه اختصاصی اینستاگرام جشنواره دنبال نمایند.

در شب آخر جشنواره علاوه بر ۲ اجرای اصلی، کنسرت اختتامیه نیز برگزار می‌شود که در آن موضوع دوره بعدی جشنواره معرفی می‌گردد.

برای خرید بلیت به سایت تیوال مراجعه نمایید

 

 

آندرس هاگبرگ:
حضور در لحظه، ارتباط و و شکستن مرزها
برای من موسیقی همواره با بداهه نوازی عجین بوده.

وقتی می‌نوازم و با جریان موسیقی همسو می‌شوم، لحظه ناب حال و زنده بودن را حس می‌کنم.

همنوازی را هم می‌توان به گفتگویی تعبیر کرد که در آن با زبان، لغات و دستور زبانی مشخص با دیگران وارد گفتمان می‌شوید؛ اما آن چیزی که بیان می‌کنید توسط لحظه، محتوا، شخصیت شما و عقبه شما شکل می‌گیرد.

به همین دلیل حضور در لحظه و برقراری ارتباط باید در محیطی شکل بگیرد که در آن مجاری گوناگونی نیز باز باشند مثل پذیرا بودن حضور موسیقی‌دانی که با او به گفتگو می‌نشینی، مخاطب، مکان و آکوستیک آن، فضای بین اصوات، جسم و ذهن. در این جریان است که می‌توانید صدای تنفس موسیقی را بشنوید.

من با هنرمندان زیادی از فرهنگ‌های گوناگون به گفتگو نشسته‌ام و در آن مولفه‌هایی چون کنجکاوی، دقت و حتی مقاومت را تجربه کردم که اتفاقا جملگی آن‌ها به نوعی هم‌افزایی پیش‌بینی نشده می‌انجامند.

هر روز برای همه ما پنجره‌هایی به سوی افق‌هایی جدید باز می‌شود و با کمک موسیقی سعی می‌کنم تا در آن مسیر انسان شدن را طی کنم.

یوری هونینگ:
از همان روزی که تصمیم گرفتم کارنامه هنری خود را آغاز کنم، اینکه بتوانم جهان موسیقایی خودم را بسازم مهم‌ترین هدفم بود.

با توسعه توامند‌ی‌ام در آهنگسازی و تحقیق در حوزه های مختلف توانستم به‌تدریج لهجه خود را پیدا کنم و اکنون پس از دو دهه هم آغوشی با موسیقی جز، کلاسیک، عربی و پاپ فکر میکنم سرانجام موفق شدم.

حال به نظر می‌آید که مهم‌ترین محتوای موسیقی‌ام، آمالم است.

5
(1)

اگر از این مطلب خوشتان آمد ، میتوانید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.