بیوگرافی مهرداد غلامی

بیوگرافی مهرداد غلامی

فلوتیستِ ایرانی، مهرداد غلامی نوازندگی را از سن ده‌سالگی شروع کرد و موسیقی را در رشته‌ی نوازندگی فلوت در دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران زیر نظر دکتر آذین موحد ادامه داد.

در زمان اقامتش در ایران، مهرداد برنده رتبه اول کنکور هنر ایران، کنکور فلوت تهران، جشنواره موسیقی فجر و دیگر مسابقات نوازندگی در ایران شد و همینطور با ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر پارسیان و ارکستر موسیقی نو فعالیت کرد. با ورود به گروه موسیقی تهران از سنین پایین، مهرداد فعالیت اصلی خود در ایران را وقف اجرا، ضبط و گسترش موسیقی مدرنِ ایرانی برای فلوت کرد. حاصل این فعالیت ها را میتوان در اولین سی‌دی انجمن فلوت ایران و همینطور سی‌دی های منتشر شده از گروه موسیقی تهران و دیگر آهنگسازان ایرانی شنید.
پس از مهاجرت به ایالات متحده برای ادامه تحصیل پس از دریافت بورسیه‌ی کامل، مهرداد غلامی در سال ۱۳۹۸ موفق به دریافت دکترای خود در رشته نوازندگی فلوت با تمرکز تاریخِ موسیقی شد و رساله دکترای خود را با موضوع موسیقی غربی در ایران و آنالیز آثار معاصر ایرانی برای فلوت منتشر کرد.

در سال ۲۰۱۶، مهرداد برنده بورسیه تحصیلی شومان از فستیوال موسیقی اسپن شد و به مدت سه سال، به نوازندگی در آنسامبل معاصر اسپن پرداخت. در دوران تحصیل در تگزاس و کلرادو، مهرداد در اجرای اول و معرفی بیش از ۶۰ اثر از آهنگسازان امریکایی و ایرانی حضور داشته است و تحصیلات موسیقی معاصر خود را زیر نظر تیموتی وایس و دانلد کراکت در اسپن ادامه داده است. مهرداد هنرآموخته‌ی اساتیدی همچون دماره مک‌گیل، نادین آسین، مارک اسپارکس و شاونا تامسن است و در حال حاضر در ایالت تگزاس امریکا به تدریس در دانشگاه ایالتی تگزاس و نوازندگی مشغول است.