میشل دبوست

میشل دبوست

مدرس و نوازنده فلوت

بیوگرافی (کلیک کنید)

میشل دبوست

Michel Debost

میشل دبوست متولد ژانویه ۱۹۳۴ در شهرپاریس می باشد.

وی در کنسرواتوار پاریس فارغ التحصیل شد و از جمله اساتید تاثیر گذار بر وی می توان به گاستون کرونل و مارسل مویس و جان مری  اشاره کرد.

میشل دبوست در زمره ی فلوتیست های پیشرو فرانسوی در میان هم نسلان خود قرار دارد.

دبوست توسط بسیاری به عنوان جانشین رامپال در نظر گرفته می شود زیرا هر دوی آنها به عنوان نوازنده و استاد پداگوگ فعالیت کرده اند.

در واقع وی به اندازه رامپال موفق به دستیابی شهرت نشده است.

او فعالیت خود را در کنسرواتوار پاریس به عنوان پروفسور فلوت از سال ۱۹۸۲ آغاز کرد.

دبوست رزومه ی چشمگیری دارد، از جمله : دریافت ۵ جایزه ی بین المللی در طی هفت سال (۱۹۵۷-۱۹۷۶) و در مقام فلوتیست اصلی به  مدت ۳۰ سال در ارکستر پاریس فعالیت داشته است.

همچنین وی با بسیاری از شرکت های بزرگ و قابل تحسین شامل: ایی ام آی ، ویریجین کلاسیک ، دی جی ، سونی کلاسیک ،ارفئو ، اسکاربو و… کار کرده است.

شگفت انگیز نیست اما وی رپرتواری از قطعات آهنگسازان فرانسوی داشته است از جمله قطعاتی از برلیوز ، ایبر ، راول ، فوره و … است.

همچنین او کارهای معاصر بسیار زیادی را از جمله قطعاتی از بولز و … را اجرا کرده است.

از جوایز دریافت شده وی در کنکورهای برتر دنیا که از سال ۱۹۵۴ موفق به دستیابی به آنها شده است ، می توان  به پراگ (۱۹۶۰) ، مونیخ (۱۹۶۰) ، ژنو (۱۹۶۱) ، تورین (۱۹۶۴) اشاره کرد.

قبل از برنده شدن جایزه شهر تورین از سوی ارکستر پاریس به او درخواست همکاری شد و در همان زمان در ابتدای تور کنسرت های بین المللی قرار داشت.                                   

دبوست از ارکستر انجمن کنسرواتوار پاریس در سال ۱۹۶۷ جدا شد اما با ارکسترهای سمفونیک وارکسترهای مجلسی دیگر نیز فعالیت داشت.

او در سال ۱۹۹۰ از کنسرواتوار پاریس خارج شد.

درسال ۱۹۹۶ کتاب وی به نام The Simple Flute: From A to Z در فرانسه به چاپ رسید. 

بستن منو