پائول تافانل

پائول تافانل

مدرس و نوازنده فلوت

بیوگرافی (کلیک کنید)

کلود پائول تافانل

(1844 – 1908)

کلود پائول تافانل (مدرس و نوازنده فرانسوی فلوت) را بنیان‌گذار مکتب فلوت فرانسه می‌دانند. مکتبی که در اواسط قرن بیستم در اروپای غربی و آمریکا غالب شد.

او در کنسرواتوار پاریس نزد «لوییس دورس*» که معلم کنسرواتوار و معرفی‌کننده ی فلوت بوهم (فلوتیست و سازنده ساز که سیستم جدید و ساختمان مدرن فلوت را بوجود آورد) به شاگردانش بود ، تحصیل کرده و در سال ۱۸۶۰ فارغ‌التحصیل شد.

در ۳۰ سال بعدی ، وی شغل نوازندگی را در سطح عالی ای به عنوان یک سولیست و نوازنده ی ارکستر ادامه داد.

در سال ۱۸۷۹ انجمنی توسط تافانل بنیان گذاری شد، که به نام انجمن موسیقی مجلسی* برای سازهای بادی نام گرفت و هدف آن  احیا کردن قطعات آنسامبل های بادی و آثاری از افرادی همچون موتزارت و بتهوون بود و با این کار شروع به شکستن محوریت سازهای زهی و پیانو در رسیتال ها و موسیقی مجلسی کرد.

وی از موسیقی دانان فرانسوی ای بود، که برای بنیان گذاشتن یک موسیقی ملّی در کشورش اصرار می ورزید و تلاش می کرد.

زمانی که وی در سال ۱۸۹۳ استاد فلوت کنسرواتوار پاریس شد، اصلاح و تجدیدنظری در رپرتوار اجرایی کنسرواتوار و متدهای تدریس انجام داد و به همت وی معرفی و شناخت دوباره ای برای آهنگسازان خارجی و اشخاصی از نسل های قبل تر از جمله باخ شکل گرفت.

شاگردان تافانل یاد گرفتند که به روشی نرم تر همراه با ویبراتوی سبک و به دقت تعدیل شده ای بنوازند.

تافانل در طول این سال ها شروع به کار بر روی تاریخی از فلوت و یک کتاب روش تدریس/ مِتُد کرد که هر دو پس از مرگ وی توسط شاگردانش «فیلیپ گوبر*» و «لوییس فلوری*» تکمیل شدند.

___________________________________________________________________________________

1.* Louis Dorus

2.* Société de musique de chambre pour instruments à vent (Society of Chamber Music for Wind Instruments)

3.* Philippe Gaubert

4.*Louis Fleury

۱۷ تمرین گسترده روزانه فلوت

اثر : تافانل و گوبر

اجرا توسط Soni Ventorum در سال ۱۹۷۳ 

کوئینتت بادی : فلوت (Felix Skowronek) ، ابوا (Laila Storch) ، کلارینت (William McColl) ، فاگوت (Arthur Grossman) ، هورن (Christopher Leuba)