دنیس بوریاکوف

دنیس بوریاکوف

مدرس و نوازنده فلوت

بیوگرافی (کلیک کنید)

دنیس بوریاکوف

Denis Bouriakov

دنیس بوریاکوف متولد سال ۱۹۸۱ در شهر کریمه ی اوکراین است .

او در سن ده سالگی موسیقی را در مدرسه موسیقی مرکزی در شهر مسکو آغاز کرد.

او تحصیلات خود را همراه با پروفسور ی.ن.دوشریکوو ادامه داد.

او با همراهی موسسه بین الملل(نام جدید) و همچنین موسسه ولادمیر اسپیاکوو در سالهای بعد در تورهای کنسرت به عنوان سولیست نابغه در ۲۰ کشور اروپا ، آسیا ، جنوب آمریکا و ایالت متحده ی آمریکا اجرا کرد.

دنیس بوریاکوف از سال ۲۰۱۵ به عنوان فلوتیست اصلی ارکستر فیلارمونیک لس آنجلس فعالیت دارد و قبل از آن به عنوان نوازنده ی اصلی فلوت اپرای متروپلیتن در سال ۲۰۰۹ بوده است.

دنیس در سال های اخیر خودش را به عنوان  یک دنبال کننده و فرد فعال بعد از عنوان سولیست ثابت کرده است.

او جایزه های متعددی در بسیاری از جشنواره های مهم بین المللی را برنده شده است ، که شامل جشنواره مونیخ اِی آر دی ، جین-پیر-رامپال ، جشنواره بهاری شهر پراگ ، کارل نیلسِن ، جشنواره کوئبه و… میشود.

دنیس توجه خاصی به رپرتوآر های خارج از استاندارد ساز فلوت که برای درخشش این ساز دارد.

او به طور پیوسته سونات ها و کنسرتوهای ویلن راتنظیم و اجرا میکند.همچنین او تکنیک و شخصیت محدود این ساز را گسترش داده است.

اوّلین آلبوم وی شامل کنسرتو ویولن سیبلیوس و شاکون ویولن باخ می شود.

بوریاکوف همچنین کنسرتوی باخ برای دو ویلن را همراه با ویلیام بِنِت و ارکستر مجلسی انگلستان ضبط کرده است.

در آلبوم وی در سال ۲۰۱۲ که در کشور ژاپن ضبط شده است که شامل بیشتر رپرتوآرهای اصلی این ساز است که قطعاتی از کوپلند ، دبوسی ، بوهم و پروکوفیف بوده است.

در همکاری با ارکستر مجلسی لیتوانی در آخرین آلبوم خود که شامل کنسرتوهای فلوت و ویلن کنسرتو‌ی مندلسون را ضبط کرده است. 

دنیس همچنین به عنوان سولیست همراه با بسیاری از ارکسترهای دنیا قطعاتی را اجرا کرده است که شامل : ارکستر فیلارمونی مسکو ، ارکستر مجلسی پراگ ، آنسامبل توکیو ، ارکستر فیلارمونی هیروشیما ، ارکستر مجلسی مونیخ ، آنسامبل پاریس و ارکستر فیلارمونی شهر تامپره و …

همچنین وی به طور سالیانه تور رسیتال های خود را در کشور ژاپن برگزار میکنید و رسیتال ها و کنسرتوهای متعددی را در سرتاسر دنیا اجرا میکند.

او همچنین برای پاپ جان پاوُل دوم و رئیس جمهور روسیه ، رومانی و اندونزی اجرا کرده است.

او در سن ۱۸ سالگی وارد آکادمی سلطنتی لندن شد و تحصیلات خود را همراه با پروفسور ویلیام بِنِت ادامه داد. او در سال ۲۰۰۱ از کالج سلطنتی فارغ التحصیل شد.

در سال ۲۰۰۶ او به عنوان معاون اوّل رویال آکادمی برگزیده شد. بعد از مدتی در لندن ، بوریاکوف به صورت آزاد به عنوان نوازنده اصلی فلوت با ارکستر های فیلارمونی لندن ، اپرای لید شمالی و ارکستر سمفونی رادیو فرانکفورت همکاری کرد.

دنیس در ابتدا به عنوان نوازنده اصلی فلوت با ارکستر فیلارمونی تامپره در فندلاند همکاری  و همچنین در کنسرواتوآر تامپره به عنوان مدرس فلوت فعالیت داشته است.

در سال ۲۰۰۸ او به عنوان نوازنده اصلی فلوت در ارکستر سمفونی بارسلونا انتخاب شد .

 در سالهای بعد او برنده جایگاه فلوت اصلی در ارکستر اپرای متروپلیتن شد. از سال ۲۰۱۷ او مشغول به اجرای رسیتال و کنسرتوها و همچنین برگزاری مستر کلاس هایی در اروپا ، آسیا ، کانادا و ایالت متحده ی آمریکا است.

همچنین دنیس بوریاکوف با ساز اَلتوس مدل پی اِس و سر ساز میگوئِل اِس آریستا مینوازد

سونات سل مینور باخ تنظیم شده برای فلوت سولو 

با اجرای : دنیس بوریاکف

قطعه ایی شنیدنی از پاگانینی تنظیم برای ارکستر و فلوت

با اجرای : دنیس بوریاکف

چالش های شرکت در کنکورهای بین المللی نوازندگی چایکوفسکی 

از نگاه دنیس بوریاکوف