آرمین قیطاسی

بیوگرافی آرمین قیطاسی

متولد اردیبهشت ماه 1361 – تهران. وی پس از اتمام دوره ابتدایی وارد هنرستان موسیقی شد و همزمان با یادگیری دروس نظری موسیقی، نوازندگی فلوت را در محضر استاد محمد علی لقا آغاز کرد و تا پایان دوره عالی لیسانس از تجربیات ایشان بهره گرفت و با کسب بالاترین نمرات در رشته نوازندگی در مقطع لیسانس فارغ التحصیل شد.

 وی همچنین دوره های کوتاهی را نزد اساتید بنام فلوت از جمله پروفسور فلیپ راسین از کشور (سوییس)، کارل ژینو (اکراین)، کوشیار شاهرودی (فرانسه)، مهدی جامعی و فروغ کریمی (آلمان) گذرانده است.

قابل ذکر است که از همان ابتدا به غیر از نوازندگی ، علاقه زیادی به آهنگسازی و ارکستراسیون در سبکهای مختلف از موسیقی جهان داشت که پس از سپری کردن دروس تئوری موسیقی جامعه عمل به آنها پوشاند وبه غیر از تحقیق و تفحص در مورد این علوم از محضر اساتیدی چون دکتر سعید شریفیان و استاد تقی ضرابی بهره جست و در اکثر ژانرهای موسیقی جهان آهنگسازی و ارکستراسیون و نوازندگی کرد.

از میان سوابق درخشان ایشان میتوان به حضور در ارکسترهای سمفونیک جوانان تهران، ارکستر مجلسی شهرداری، ارکستر ملل، ارکستر فیلارمونیک ایرانیان، ارکستر پارسیان، و ارکستر ایران وارکستر مجلسی تهران و ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر ملی ایران… در سمت فلوت یک و سولیست نیزاشاره کرد.

او تنها نوازنده چندین ساز بادی چوبی ملل مختلف جهان در ایران است که در هر کنسرت آرس نوا از آنها رونمایی می شود.

از سوی دیگر وی دارنده یک مقام اول در بخش رقابت کلاسیک جشنواره موسیقی فجر در قالب سولو نوازی (سال1380) و نیز دو مقام اول به همراه اعضای آنسامبل سیکستت آرس نوا در سالهای (1387-1388) میباشد.