فیلیپ گوبر

فیلیپ گوبر

نوازنده و آهنگساز

بیوگرافی (کلیک کنید)

فیلیپ گوبر (1879 – 1941)

Philippe Gaubert

فیلیپ گوبر در شهر Cahors فرانسه متولد شد. وی در بین در دو جنگ جهانی به یکی از برجسته ترین موسیقی دانان فرانسوی تبدیل شد. وی پس از یک فعالیت برجسته به عنوان نوازنده فلوت با اپرای پاریس در سال 1919 همکاری کرد و در سن چهل سالگی به سه سمت مختلف منصوب شد که او را به عنوان یکی از مهم ترین موسیقی دانان فرانسه تبدیل کرد:

1- پروفسور فلوت در کنسرواتوار پاریس(معلم مارسل مویس)

2- رهبر اصلی اپرای پاریس

3- رهبر اصلی ارکستر  Orchestre de la Société des concerts du Conservatoire

وی در سال 1907 در اولین اجرای Introduction and Allegroموریس راول که برای سازهای هارپ، فلوت، کلارینت و کوارتت زهی ساخته شده، حضور داشت. از میان ضبط های وی به عنوان رهبر ارکستر می توان به سمفونی سزار فرانک در “ر مینور” اشاره کرد.

فیلیپ گوبر در زمینه ی آهنگسازی چندان پیشرو و نو آور نبوده، اما آثار وی از سبک های آهنگسازی فرانک، راول و دبوسی الهام گرفت.

Naila تنها اپرای وی هست که در سه قسمت ساخته شده و در 7 آوریل 1927 برای نخستین بار به اجرا درآمد.همچنین وی سه باله نیز ساخته است.

وی از شاگردان پائول تافانل در کنسرواتوار پاریس بوده و با همان نگرش و رویکرد، به آموزش خود ادامه داده است و کتابی نیز با نام “۱۷ تمرین گسترده روزانه فلوت” از پائول تافانل و گوبر، سال ها است که آذین بخش کتابخانه های دانشگاه ها و نوازندگان حرفه ای است.

۱۷ تمرین گسترده روزانه فلوت

اثر : تافانل و گوبر